100 101 102 103 104 105 106

program

 

Program „Dni Grunwaldu 2016”

13.07.2016 – ŚRODA

11:00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel".

12:00 - III Mistrzostwa Polski „O Srebrny Miecz Grunwaldu”

16:00 - Mistrzostwa Polski – II Turniej Bojowy Seniorów 40 +

16:00 - Mistrzostwa Polski – I Turniej Bojowy Kobiet

18:00 - III Mistrzostwa Polski „O Złoty Miecz Grunwaldu”

20:00 - VI Turniej Piłki Średniowiecznej – „Grundial 2016” 

20:00 - Ewangelizujący Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie (Ruiny Kaplicy na Polach Grunwaldu) 

 

14.07.2016 – CZWARTEK

10:00 - 13:0013:30 – 16:00-Mistrzostwa Polski „O Srebrny Pas Grunwaldu”– Eliminacje

15:00 - Wykład - Dr Krzysztof Kwiatkowski, "Nie tylko rycerze i ich poczty - o mieszczanach w bitwie grunwaldzkiej".

(Sala kinowa Muzeum)

17:00 - 19:00 - Mistrzostwa Polski – „MELLE” (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16)

20:00 - VI - Mistrzostwa Polski - „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

 

15.07.2016 - PIĄTEK

10:00 - VI Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa muzeum)

10:00 - Msza Święta w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza

12:00 - "Grunwaldzkie wici"

13:30 - Turniej łuczniczy "EFENDI"

14:00 - Mistrzostwa Polski - Turniej bojowy 2vs2 – "Samoczwart”

15:00 - Paweł Obłoza „Badges – średniowieczna plakietka religijna i świecka” (Sala kinowa Muzeum)

16:00 - 19:00 - XII Grunwaldzkie Spotkania z folklorem  (scena festynowa)

17:00 - Próba generalna Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem

18:00 - Koncert zespołu RODERYK - scena "U Rycerzy"

19:00 - 19.30 – Występ zespołuSZARLOTKI ( scena festynowa )

19:00 - V Mistrzostwa Polski - „O Złoty Pas Grunwaldu”– Eliminacje

20:00 - Wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

21:00VI Mistrzostwa Polski - „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał

 

16.07.2016 – SOBOTA

09:00 - II Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)

09:00 - Msza Święta wg. formularza z 1410r – obóz Wielkiego Mistrza

09:00 -  Mistrzostwa Polski - IV Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich

10:00 - Uroczyste sadzenie Dębu Grunwaldzkiego wraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego (plac przed recepcją)

11:00 - Polowa Msza Święta u harcerzy

11:00 - Bule (Pétanque) – Finał(plac turniejowy)

12:30 - Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym

14:00 - Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy 

15:00 - Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

16:00 - Warsztaty muzyczne i koncert zespołu RODERYK - scena "U Rycerzy"

16:00 - 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena festynowa )

17:30 - Koncert zespołu BLUE SIDE (scena festynowa)

18:40 - Koncert zespołu MG BAND (scena festynowa)

19:40 - Pokaz zespołu bębniarzy z Olsztynka (scena festynowa)

20:00 - Koncert zespołu BABSZTYL (scena festynowa)

21:00 - Wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

19:00 - 23:00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich.

 

 

Program „Dni Grunwaldu 2016”
Gmina Grunwald
Gierzwałd 33, 14-107 Gierzwałd, woj. warmińsko-mazurskie
tel.: 89 6426900, fax: 89 6426921, email: sekretariat@gminagrunwald.pl
NIP: 7411002518, Regon: 510743232
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x