100 101 102 103 104 105 106

program

 

Program „Dni Grunwaldu 2017”

12.07. 2017 – ŚRODA

11:00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel".

12:00 - IV Mistrzostwa Polski „O Srebrny Miecz Grunwaldu”

16:00 - Mistrzostwa Polski - III Turniej Bojowy Seniorów 40 +

16:00 - Mistrzostwa Polski - II Turniej Bojowy Kobiet

18:00 - IV Mistrzostwa Polski „O Złoty Miecz Grunwaldu”

20:00 - VII Turniej Piłki Średniowiecznej – „Grundial 2017”

13.07. 2017 - CZWARTEK

10:00 - 13:00 i 13:30 - 16:00 - Mistrzostwa Polski „O Srebrny Pas Grunwaldu” - Eliminacje

17:00 - Wykład - Michał Wróbel, Zamki jako fundamenty potęgi krzyżackiej (sala kinowa Muzeum)

17:00 - 19:00 - Mistrzostwa Polski – „MELLE” (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16)

20:00 - VII - Mistrzostwa Polski - „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

14.07.2017 - PIĄTEK

09:00 - Msza Święta w oprawie średniowiecznej  – obóz Wielkiego Mistrza

10:00 - VII Średniowieczne Mistrzostwa Polski w Szachach Klasycznych (sala kinowa muzeum)

12:30 - "Grunwaldzkie wici"

14:00 - Turniej łuczniczy "EFENDI"

14:00 - Mistrzostwa Polski - Turniej bojowy 2vs2 – "Samoczwart”

15:00 - Spotkanie autorskie z Sz.Jędrusiakiem, autorem powieści"Zawisza Czarny", prelekcja J. Maleckiego. (sala kinowa Muzeum)

16:00 - Wykład - Paweł Obłoza  ,,Biżuteria późnego średniowiecza. Funkcja i znaczenie społeczne '' (sala kinowa Muzeum)

16:00 – 19:00 - XIII Grunwaldzkie Spotkania z folklorem  (scena festynowa)

17:00 - Próba generalna XX Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem

18:00 - Koncert zespołu  Folk Music Mariusz Rodziewicz  - scena "U Rycerzy"

19:00 – 19.30 - Występ  zespołu SZARLOTKI (scena festynowa)   

19:00 - V Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Pięcioosobowe Poczty Rycerskie

20:00 - Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)

15.07. 2017 – SOBOTA

09:00 - IV Grunwaldzki Turniej Puszkarzy - (pole bitwy)

09:00 - Msza  Święta  wg. formularza z 1410r  – obóz Wielkiego Mistrza

09:00 -  Mistrzostwa Polski - V Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich

11:00 -  Polowa Msza Święta u harcerzy

11:00 -  Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)

12:30 - Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym

14:00 - Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy 

15:00 -  XX  Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

16:00 - Koncert Folk Music Mariusz Rodziewicz   -  scena "U Rycerzy"

16:00 - 17:30 - Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej  (scena festynowa ) 

17:30 - Koncert zespołu  Tadzior M. - Tadeusz Machela  (scena festynowa)

18:00 - Koncert zespołu  Solid Rock  (scena festynowa)

19:30 -  Koncert  - Kapela Jakubowa   (scena festynowa)

20:00 - Koncert zespołu BABSZTYL  (scena festynowa) 

21:00 - Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)

23:00 - Pokaz sztucznych ogni  (przy scenie festynowej)

22:30 - Fire Show - "Nephilim Fire & Light Show"  (przy obozie rycerskim) 

16.07. 2017 – NIEDZIELA

10:00 - Msza Święta w oprawie średniowiecznej      

Waldemar Szydlik
Gmina Grunwald
Gierzwałd 33, 14-107 Gierzwałd, woj. warmińsko-mazurskie
tel.: 89 6426900, fax: 89 6426921, email: sekretariat@gminagrunwald.pl
NIP: 7411002518, Regon: 510743232
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x