100 101 102 103 104 105 106

program

 


 

09.07.2014 – ŚRODA

10.00  –  Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
14.00  
 Turniej Miecza Długiego

17.00  –  Premiera słuchowiska radiowego „Stabis Lauks” - produkcja Radio Olsztyn, scenariusz Aleksander    Krempeć  (Muzeum)

 

10.07.2014 – CZWARTEK

10.00  –  19.00 – Gry,zabawy i turnieje rycerskie
12.00  –  Turniej łuczniczy.(Chorągiew Podolska)
10.00   13.00 - Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego – Eliminacje cz. I

13.00  –  Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej "Grundial 2014"
14.00  –  Rycerska kadra czeka –  wystawa „Mistrzostwa świata w fotografii”(namiot przy Muzeum)

15.00   18.00 - Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego – Eliminacje cz. II

16.00  –  Ewelina Kopera, Tajemnice średniowiecznej symboliki  miłość dworska” (Muzeum)
19.00  – Melle (turniej grupowych starć rycerskich „na ostre” 16x16)

 

11.07.2014 - PIĄTEK

  9.00  – I Grunwaldzki Turniej Włóczni

10.00  – IV Średniowieczne Mistrzostwa Polski w Szachach Klasycznych

12.00  "Grunwaldzkie wici"

13.00   Msza Święta  w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza (po Wiciach)
13.00  – Turniej łuczniczy – pole bitwy -  (po Wiciach) (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
13.30  – Szymon Drej,,Przyjaciele czy wrogowie ? '' Tatarzy krymscy a Polska ( Muzeum)

14.00  – 16.30 - Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego – Finał
16.00  –   X Grunwaldzkie Spotkania z Folklorem – Scena Festynowa
17.00  –  Próba generalna Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem

18.00  – 20.00 - Koncert zespołu „Tryzna”( obóz rycerski )

19.00  – Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
21.00  – 1.00 – Wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

22.00 – Na średniowiecznym dworze – pokaz tańca Saltus Gladii (Kowno) – obóz rycerski

23.00 – Po BT 5x5 – FireShow „"OPOWIEŚCI OGNIEM MALOWANE"

 

12.07.2014 - SOBOTA

  9.00 – Turniej Łuczniczy „Bitwa Łuczników”

  9.00  Msza Święta – obóz rycerski
10.00 – Uroczysta Sesja Rady Gminy Grunwald w obozie harcerskim

10.00 – Turnieje w obozie rycerskim

10.30 15.00 – Fundacja Nicolaus – obserwacja plam słonecznych (amfiteatr nad Muzeum)
11.00  –   Polowa Msza Święta – przy obozie harcerskim

12.00   Rasa Kasperiene “Dances touched by history in the middle ages” (Muzeum)

12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Rycerstwo wychodzi w pole – przygotowania do bitwy

15.00 Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

16.00 – Sławomir Moćkun, Tortury. Od inkwizycji po Guantanamo (Muzeum),

17.3019.00 - Koncert zespołu ,,Stare Drobne Małże'' ( scena festynowa)
19.30 – 21.00 – Koncert zespołu,,The Tyro '' ( scena festynowa)

18.00 20.00 - Koncert zespołu „Tryzna” ( obóz rycerski)

21.00 – 1.00 – Wspólna zabawa z zespołami

 

13.07.2014 - NIEDZIELA

10:00  – Msza św. według formularza z niedzieli w obozie rycerskim

11.00 – 14.00 – Pokazy jeździeckie, konkursy, średniowieczne tańce,

 koncert  ( pole inscenizacji obok Pomnika Krakowskiego )

12:00 – Wehikuł czasu – Władysław II Jagiełło prywatnie ( Muzeum)

Waldemar Szydlik
Gmina Grunwald
Gierzwałd 33, 14-107 Gierzwałd, woj. warmińsko-mazurskie
tel.: 89 6426900, fax: 89 6426921, email: sekretariat@gminagrunwald.pl
NIP: 7411002518, Regon: 510743232
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x