100 101 102 103 104 105 106

program

 

Program „Dni Grunwaldu 2015”  

14.07.2015 WTOREK

20:00 - Ewangelizujący Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie (Ruiny Kaplicy na Polach Grunwaldu) 

15.07.2015 ŚRODA

10.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart” (obóz rycerski)

12.00 - Drugie Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu” (obóz rycerski)

16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Pierwszy Turniej Bojowy Seniorów 40 + (obóz rycerski)

17.00 - dr Szymon Drej wykład: „Rola Roczników Jana Długosza dla poznania Wielkiej Wojny z Zakonem Krzyżackim” (sala kinowa Muzeum)

18.00 - Drugie Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”

18.00 dr Piotr A. Nowakowski wykład: „Badania archeologiczne średniowiecznych pól bitewnych” (sala kinowa Muzeum)

23:00 - Nocny Turniej Łuczniczy o Złote Jajo Gryfa! (pole bitwy)


16.07.2015 CZWARTEK

X.00 - Warsztaty Gier Planszowych (obóz rycerski)
12.00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel" (obóz rycerski)
10.00 - 13.00 - V Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich

- I Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu”  – Eliminacje cz. I (obóz rycerski)

13.00 - VI Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball – „Grundial 2015” (obóz rycerski)

15.00 - 18.00 - V Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - I Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” - Eliminacje cz. II (obóz rycerski)

18.00 - dr Michał Wróbel wykład,,Błazen, nie znaczy głupiec czyli o inteligentnej rozrywce koronowanych głów'' - ( sala kinowa Muzeum )

19.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE” Bojowy Turniej Chorągwi - grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16 (obóz rycerski)

 17.07.2015 PIĄTEK

10.00 - V Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (obóz rycerski)

10.00 - Msza Święta  w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza

12.00 -"Grunwaldzkie wici"(obóz rycerski)

13.00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" - (pole bitwy)

14.00 – 16.30 - V Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - I Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał (obóz rycerski)

16.00 - XI Grunwaldzkie Spotkania z folklorem  (scena festynowa)

17.00 - Próba generalna Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem (pole bitwy)

18.00 - Koncert zespołu "Łysa Góra" - (obóz rycerski)

19.00 –23.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich (obóz rycerski)

23.00 –  Po BT 5x5 – FireShow „OPOWIEŚCI OGNIEM MALOWANE" (obóz rycerski)

19.00 –  Koncert zespołu Szarlotka z MOK Olsztynek

19.30 - Koncert zespołu Lucka "Cauboy-a" z Chorągwi Wielkiego Mistrza "Chałturka" - scena w strefie "Ludycznej"

20.30 - Koncert zespołu - "Domber-a" z Artylerii "Sanatoryum" - scena w strefie "Ludycznej"

21.30 - Wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

 18.07.2015 SOBOTA

9.00 – Turniej Puszkarzy – artyleryjski - (pole bitwy)

9.00 - Msza De Divisione Apostolorum -Msza św. trydencka  (wg. formularza z 1410r) (obóz rycerski)

10.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - III Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich (obóz rycerski)

10:30 - 14:30 - Obserwacje Słońca w mobilnym obserwatorium ( Pola Grunwaldu)

11.00 - Pokaz tańca średniowiecznego w wykonaniu grupy Saltus  Gladii z Litwy (obóz rycerski)

11.00 - Polowa Msza Święta u harcerzy

12.30 – Apel Grunwaldzki wg ceremoniału wojskowego na Wzgórzu Pomnikowym

- defilada pododdziałów i sprzętu XV Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

- pokaz musztry paradnej klasy wojskowej z XII Liceum  Ogólnokształcącego z Gdyni

14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy 

15.00 – Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki -  (pole bitwy)

16.00 – 17.30 – Występ laureatów Zlotowego Festiwalu Piosenki harcerskiej i zespołu tańca tatarskiego (scena festynowa)  

16.00 - Koncert zespołu - "Łysa Góra" - (obóz rycerski)

17.00 - Koncert zespołu - "Roderyk" - (obóz rycerski)

17.30 – Występ zespołu Funky Tank - (scena festynowa)

19.00 -V Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - I Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego
„O Złoty Pas Grunwaldu”
– Eliminacje (obóz rycerski)

19.00 – Wariatki – koncert zespołu werblistek z MOK Olsztynek - ( scena festynowa )

19.40 – Koncert  zespołu Babsztyl – ( scena festynowa)

20.00 - Koncert zespołu - "Roderyk" (obóz rycerski)

21.00- 1.00 – Wspólna zabawa z zespołami  – scena festynowa

21.30 - V Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - I Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego
„O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
(obóz rycerski)


19.07.2015 NIEDZIELA

10:00 - Msza De Divisione Apostolorum-Msza Święta wg. formularza z 1410r - (obóz rycerski)

 

Sekretarz Gminy Waldemar Szydlik
Gmina Grunwald
Gierzwałd 33, 14-107 Gierzwałd, woj. warmińsko-mazurskie
tel.: 89 6426900, fax: 89 6426921, email: sekretariat@gminagrunwald.pl
NIP: 7411002518, Regon: 510743232
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x